Košík
Přihlášení
Jsem již registrovaný
E-mail
Heslo
Zapomněli jste heslo?

Přihlásit se pomocí Facebooku
Nová registrace
Angela Gheorghiu a Ramón VargasPKF - Prague PhilharmoniaMezinárodní hudební festival Český Krumlov 2017, Český Krumlov, 14/07/2017 20:30
Minimalizovat
Prodej bude ukončen: 14/07/2017 22:00

Angela Gheorghiu (Rumunsko/Rakousko) - soprán
Ramón Vargas (Mexiko/Rakousko) - tenor
PKF - Prague Philharmonia (ČR)
Leoš Svárovský (ČR) - dirigent

Program:
Giuseppe Verdi: předehra z opery Nabucco
"Parigi, o cara", duet Violetty a Alfréda z 3. dějství opery Traviata
Jules Massenet: "Adieu notre petite table", árie Manon z 2. dějství stejnojmenné opery
Charles Gounoud: "Ah! Léve-toi, soleil!", árie Romea z 2. dějství opery Romeo a Julie
Giacomo Puccini: Preludio Sinfonico "Un bel d? vedremo", árie Butterfly z 2. dějství opery Madama Butterfly
Francesco Cilea: " ? la solita storia del pastore", árie z 2. dějství opery Arlézanka
Gaetano Donizetti: "Lucia, perdona ... Ah, talor del tuo pensiero", duet Lucii a Edgarda z 1. dějství opery Lucia z Lammermooru

přestávka

Georges Bizet: předehra z 3. dějství opery Carmen "La fleur que tu m'avais jetée", květinová árie Dona Josého z 2. dějství opery Carmen "Habanera (L'amour est un oiseau rebelle)" árie Carmen z 1. dějství stejnojm.
opery
Giacomo Puccini: "Mario! Mario!", duet Tosky a Cavaradossiho z 1. dějství opery Tosca
Pietro Mascagni: intermezzo z opery Sedlák kavalír
Giacomo Puccini: "E lucevan le stelle", árie Cavaradosssiho z 3. dějství opery Tosca
Antonín Dvořák: "Měsíčku na nebi hlubokém", árie Rusalky z 1. dějství stejnojmenné opery
Giacomo Puccini: "O soave fanciulla", duet Mim? a Rodolfa z 1. dějství opery Bohéma.

Operní diva Angela Gheorghiu, nejpůvabnější a nejtalentovanější operní pěvkyně současnosti, se narodila v Rumunsku. Díky svému skvostnému hlasu a působivému jevištnímu projevu si Angela Gheorghiu vybudovala jedinečné postavení mezinárodní operní superstar. Svůj mezinárodní debut zaznamenala v roce 1992 v londýnské Královské opeře v Covent Garden v opeře Bohéma. V témže roce se poprvé představila také v Metropolitní opeře v New Yorku a ve Vídeňské státní opeře. V roce 1994 zpívala poprvé titulní roli ve Verdiho Traviatě v Covent Garden, která jí přinesla obrovský úspěch. Společnost BBC odvysílala toto operní představení v přímém přenosu. Od té doby je Angela Gheorghiu velmi žádanou umělkyní v operních domech a koncertních sálech po celém světě. První exkluzívní smlouvu podepsala v roce 1995 se společností Decca, pro kterou vytvořila řadu nahrávek. V roce 1998 následovala exkluzívní smlouva se společností EMI Classics. Nazpívala album duetů a árií s Robertem Alagnou a orchestrem Královské opery Covent Garden, dále společně s Londýnským symfonickým orchestrem Pucciniho operu Vlaštovka, jejíž nahrávky jsou pořizovány jen vzácně, Gounodovu operu Romeo a Julie společně s tělesem Orchestre National du Capitole du Toulouse a na druhém albu duetů nazpívaném opět s Robertem Alagnou s názvem 'Verdi per due' spolupracovala s Berlínskými filharmoniky pod taktovkou Claudia Abbada. Její živá vystoupení v operách Vlaštovka v Metropolitní opeře (2009) a Faust v Královské opeře (2004) vydala společnost EMI Classics na DVD v roce 2012. Ve stejném roce bylo vydáno DVD s operou Adrianou Lecouvreur (záznam inscenace z Královské opery v roce 2010). V listopadu 2011 následovalo další významné album 'Homage to Maria Callas', které obsahuje sbírku árií z italského a francouzského repertoáru, pro něž byly inspirací kariéra a alba Marie Callas (Královský filharmonický orchestr pod vedením Marca Armiliata). V roce 2014 společnost Warner vydala výroční kolekci s názvem 'Angela Gheorghiu – the Autograph Collection' obsahující 8 CD a jedno DVD. Všechna CD Angely Gheorghiu byla přijata s mimořádným ohlasem u kritiky a získala za ně mnohá ocenění jako např. ocenění Gramophone Awards, Diapason d’Or Awards, Choc du Monde de la Musique ve Francii, Echo Award, USA Critics' Award a další. V letech 2001 a 2010 Angela Gheorghiu získala titul 'Pěvkyně roku' v rámci udělování cen Classi \
'The Observer' o ní napsal: 'Je těžké si v této roli představit někoho lepšího, než je Angela Gheorghiu. Její hlas, lehký jako pírko a sametový, ale s ocelovým jádrem, se nádherně snoubí s jejím elegantním pohybem po jevišti. Je rozenou herečkou a mnohdy těžko uvěřitelnou scénu, kdy hrdinka umírá, zahrála přesvědčivě a srdceryvně a parádní provedení árie 'Poveri fiori' je prostě nezapomenutelné.' V posledních letech Angela Gheorghiu uvedla opery Adriana Lecouvreur, Tosca a Bohéma ve Vídni, Paříži a Londýně a vystoupila v řadě koncertů a recitálů. V březnu 2015 debutovala v roli Charlotte v Massenetově opeře Werther. V lednu 2016 se vrátila do Královské opery s Toscou, se kterou poté vystoupila i ve Vídeňské státní opeře. Výše uvedená vystoupení a recitály jen potvrdily postavení Angely Gheorghiu jako milované operní hvězdy. Umělkyně získala tituly 'Officier de l'Ordre des Arts et Lettres' a 'Chevalier de l'Ordre des Arts et Lettres' udělované francouzským ministerstvem kultury. V roce 2010 jí byl udělen 'Řád rumunské hvězdy', nejvyšší ocenění udělované prezidentem Rumunska. V říjnu 2012 jí jeho veličenstvo král Michal I. udělil královské vyznamenání 'Nihil Sine Deo' za zásluhy o propagaci rumunských kulturních hodnot v zahraničí.

Mexický pěvec Ramón Vargas je jedním z předních tenoristů současnosti. V roce 1986 zvítězil v tenorové soutěži Enrica Carusa v Miláně a posléze se přestěhoval do Vídně, kde dokončil svá pěvecká studia na škole při Vídeňské státní opeře. Mezinárodní debut Ramóna Vargase se odehrál v roce 1992 ve Vídeňské státní opeře v Lazebníku sevillském a v Metropolitní opeře v New Yorku v Lucii z Lammermooru. O rok později následoval debut v mekce italské opery, v milánské La Scale ve Verdiho opeře Falstaff. V současné době se Ramón Vargas pravidelně objevuje v předních operních domech po celém světě. K jeho stěžejním rolím patří Rodolfo z Bohémy, Don Ottavio v Donu Giovannim, Vévoda mantovský z Rigoletta nebo Werther Julese Masseneta. V minulém roce účinkoval ve Vídeňské státní opeře v operách Manon, Maškarní ples a Simon Boccanegra. Nedávno ztvárnil Hoffmanna v Pařížské opeře a Dona Carlose v Curychu. Letos zpíval Edgarda v Lucii di Lammermoor v Théâtre des Champs-Élysées v Paříži, jako i Cara ve Sněhurce Rimského-Korsakova v pařížské Opéra Bastille nebo Dona Carlose ve Vídni.

Leoš Svárovský vystudoval hru na flétnu na Pražské konzervatoři a dirigování na Hudební akademii múzických umění u prof. Václava Neumana. Svou kariéru začal v pražském Národním divadle jako asistent Zdeňka Košlera. V roce 1991 byl nadací Herberta von Karajana pozván ke spolupráci s Georgem Soltim, Claudiem Abbadem a Vídeňskými filharmoniky na festivalu Sommerspiele Salzburg. Od počátků své kariéry byl šéfdirigentem vynikajících českých a slovenských orchestrů, je pravidelně zván na pódia mnoha renomovaných hudebních festivalů v České republice i v zahraničí a spolupracoval s mnoha významnými sólisty i s vynikajícími zahraničními orchestry.

PKF - Prague Philharmonia vznikla v roce 1994 z iniciativy světoznámého dirigenta Jiřího Bělohlávka pod původním názvem Pražská komorní filharmonie, aby vnesla do českého a posléze světového prostředí čerstvý vzduch nakažlivého hudebního elánu a touhy po znamenitosti nejmenšího detailu prováděné hudby. Již zanedlouho po svém vzniku se zařadila do okruhu nejrespektovanějších orchestrů České republiky a vybudovala si vynikající renomé v Evropě i ve světě. Orchestr má ve svém 'rodném listě' vepsánu svěžest, energičnost a perfekcionismus, stejně jako lásku k hudbě, jež vkládá do každého koncertu.

Vstupenky ZTP a ZTP/P pouze na e-mailovou objednávku: info@ticketstream.cz. Součástí e-mailu musí být scan průkazu opravňujícího ke slevě..
Více informací: www.festivalkrumlov.cz

Minimalizovat

Pivovarská zahrada

Adresa: 38101 ul. Nové Město, Český Krumlov
Předprodej byl ukončen.