Košík
Přihlášení
Jsem již registrovaný
E-mail
Heslo
Zapomněli jste heslo?

Přihlásit se pomocí Facebooku
Nová registrace
Bohuslav Matoušek, Jakub Junek, Virtuosi PragensesMezinárodní hudební festival Český Krumlov 2017, Český Krumlov, 27/07/2017 19:30
Minimalizovat
Prodej bude ukončen: 27/07/2017 22:00

Bohuslav Matoušek (ČR) - housle a viola
Jakub Junek (ČR) - housle
Virtuosi Pragenses (ČR)

Bohuslav Matoušek, světově uznávaný houslista a violista, působil jako sólista a koncertní mistr tokijského Yomiuri Nippon Symphony Orchestra. Patnáct let byl také primáriem Stamicova kvarteta, které dovedl k řadě významných úspěchů a ocenění. Nyní působí především jako sólista. Jeho nahrávka kompletního díla B. Martinů pro koncertantní housle (violu) a orchestr vzbudila mezinárodní ohlas. Komorní orchestr VIRTUOSI PRAGENSES založil v roce 1970 přední český houslový virtuóz a dirigent Libor Hlaváček. Členové tohoto vysoce renomovaného tělesa jsou přední pražští instrumentalisté. Kritiky na jejich hře nejvíce oceňují muzikálnost, kultivovaný zvuk a precizní provedení skladeb. Orchestr účinkoval na významných koncertních pódiích a festivalech - Wiener Festwochen, Pražské jaro, Mezinárodní hudební festival v Dubrovníku, Festtage Passau, Pražský podzim, atd.

Umělecký projev houslisty Jakuba Junka po absolutoriu na Pražské konzervatoři formovala zahraniční studia na moskevské Státní konzervatoři P. I. Čajkovského ve třídě E. D. Grače a Univerzita hudebních a dramatických umění ve Vídni u prof. J. Pospíchala. Dnes je hrdým studentem jednoho z nejrenomovanějších českých houslistů Bohuslava Matouška na Akademii múzických umění v Praze. Účastnil se řady mistrovských mezinárodních hudebních kurzů v Čechách, Rakousku, Velké Británii, USA a Izraeli. Za všechny jmenujme účast a vítězství na letní Akademii V. Hudečka v Luhačovicích, mezinárodní kurzy komorní hry "Pro Corda" ve Velké Británii, letní interpretační mistrovské kurzy "Keshet Eilon" v Izraeli a třikrát po sobě získané stipendium na Meadowmount School of Music v USA. Účastnil se mnoha mezinárodních soutěží. \

Komorní orchestr Virtuosi Pragenses založil v roce 1970 přední český houslový virtuos a dirigent Libor Hlaváček, členové tohoto renomovaného tělesa jsou přední pražští instrumentalisté. Kritici na jejich hře nejvíce oceňují muzikálnost, kultivovaný zvuk a precizní provedení skladeb. Tento komorní orchestr natočil celou řadu rozhlasových a televizních snímků, spolupracuje s významnými domácími i zahraničními sólisty a dirigenty a v repertoáru má všechna význačná díla od baroka až po hudbu 20. století. Orchestr účinkoval na renomovaných koncertních pódiích a festivalech - Wiener Festwochen, Pražské jaro, Mezinárodní hudební festival v Dubrovníku, Festtage Passau, Pražský podzim, MHF České doteky hudby, Vídeňské letní slavnosti atd.

Vstupenky ZTP a ZTP/P pouze na e-mailovou objednávku: info@ticketstream.cz. Součástí e-mailu musí být scan nebo fotografie průkazu opravňujícího ke slevě..
Více informací: www.festivalkrumlov.cz

Minimalizovat

Maškarní sál

Adresa: 38101 Zámek 59, Český Krumlov
Předprodej byl ukončen.