Košík
Přihlášení
Jsem již registrovaný
E-mail
Heslo
Zapomněli jste heslo?

Přihlásit se pomocí Facebooku
Nová registrace
Maria Solozobova, SOČR, Conrad Van Alphen Mezinárodní hudební festival Český Krumlov 2017, Český Krumlov, 15/07/2017 19:30
Minimalizovat
Prodej bude ukončen: 15/07/2017 22:00

Maria Solozobova /housle/
Symfonický orchestr Českého rozhlasu (ČR) - rezidencní orchestr MHF CK
Conrad Van Alphen - dirigent

Program:
Johannes Brahms: Akademická slavnostní předehra c moll pro orchestr op. 80
Felix Mendelssohn-Bartholdy: Koncert pro housle a orchestr e moll, op. 64
přestávka
Antonín Dvořák:: Symfonie č. 8 G dur op. 88

Maria Solozobova patrí k nejnadejnejším houslistkám své generace. Behem své kariéry získala první cenu v rade prestižních mezinárodních hudebních souteží, napríklad na Mezinárodní souteži Johannese Brahmse v Rakousku (první cena a speciální cena publika v roce 2000), Mezinárodní souteži W. A. Mozarta v Curychu (první cena v roce 2005), Souteži Tibora Vargy a Mezinárodní souteži Rodolfa Lipizera. Maria Solozobova pravidelne jako sólistka a komorní umelkyne hostuje u nejprestižnejších orchestru sveta. Vystupovala s radou špickových orchestru vcetne Badenbadenské filharmonie, Curyšského komorního orchestru, souboru Camerata Zürich a Festival Strings Lucerne, Curyšského symfonického orchestru, Ženevského komorního orchestru, Moskevského filharmonického orchestru a moskevského Symfonického orchestru P. I. Cajkovského. Behem své úspešné kariéry již vystoupila v nejslavnejších koncertních sálech vcetne Tonhalle Zurich, Berliner Philharmonie, Koelner Philharmonie, Velkého sálu Moskevské státní konzervatore P. I. Cajkovského a Konzerthausu ve Vídni. Hrála pod vedením mnoha význacných dirigentu, jako jsou Vladimir Spivakov, David Zinman, Vladimir Fedoseyev, Daniel Raiskin, Howard Griffiths a Michael Hofstetter. Jako sólistka i komorní umelkyne casto hostuje u nejvýznacnejších svetových orchestru. Na svém konte má vystoupení s predními orchestry a umelci z celého sveta, mezi nimiž nechybí Martha Argerich, Mischa Maisky, Yuri Bashmet, Maria Joao Pires, Vladimir Ashkenazy a Sol Gabetta. Pro její styl hraní je charakteristická úchvatná kombinace virtuózní energie, kreativní spontánnosti, nádherného zabarvení tónu, elegance a porozumení hudbe. Její repertoár zahrnuje široké spektrum od barokní tvorby po klasickou a romantickou hudbu až po soucasné skladby. Hraje na italské housle z dílny Nicola Gagliana (1728).

\

Maestro Conrad van Alphen bývá pri svém pusobení se špickovými orchestry pravidelne ocenen potleskem ve stoje v ruzných koutech sveta. Jako hostující dirigent vystupuje s predními svetovými orchestry vcetne Montrealského a Svetlanova symfonického orchestru, Bruselské, Bogotské a Moskevské filharmonie, telesa Bochumer Symphoniker a symfonického orchestru divadla Gran Teatre del Liceu v Barcelone. Velmi úzce spolupracuje s Ruským národním orchestrem a jejím zakladatelem Michailem Pletenevem. Dále jako umelec pusobí v Moskevské filharmonické spolecnosti, kde pravidelne diriguje významné moskevské orchestry. Ctyri roky byl šéfdirigentem Safonova státního filharmonického orchestru. Na prelomu tisíciletí založil soubor Sinfonia Rotterdam, kde je nadále šéfdirigentem a umeleckým reditelem. Orchestr uvádí sérii koncertu v Haagu, Rotterdamu (de Doelen) a Amsterdamu (Concertgebouw). Pod vedením Conrada van Alphena se stal mezinárodne uznávaným souborem, porídil kritiky kladne hodnocené nahrávky a úcastnil se turné po Mexiku, Brazílii, Kolumbii, Chile a Rusku.

Symfonický orchestr Ceského rozhlasu patrí k predním a zároven nejstarším ceským orchestrálním telesum. Svou nápaditou dramaturgií a stále stoupající umeleckou úrovní si vydobyl významné postavení v ceském koncertním živote. Zároven patrí k vítaným hostum zahranicních koncertních síní. Jeho tradice se odvíjí od roku 1926 a je spojena s pocátky vysílání Radiojournalu. V soucasné dobe nabízí SOCR svým posluchacum koncerty v rámci abonentní rady ve Dvorákove síni Rudolfina. Rozhlasoví symfonikové pravidelne hostují témer v celé Evrope, vystupují v Japonsku, Jižní Koreji, Cíne, na Taiwanu a ve Spojených státech. Teleso spolupracuje s radou renomovaných sólistu, bohatá je rovnež nahrávací cinnost. Prostrednictvím mezinárodní hudební výmeny v rámci Evropské vysílací unie se nahrávky SOCRu dostávají ke statisícum posluchacu v celé Evrope i zámorí. SOCR je rezidencním orchestrem Mezinárodního hudebního festivalu Ceský Krumlov. Vstupenky ZTP a ZTP/P pouze na e-mailovou objednávku: info@ticketstream.cz. Součástí e-mailu musí být scan nebo fotografie průkazu opravňujícího ke slevě..
Více informací: www.festivalkrumlov.cz

Minimalizovat

Zámecká jízdárna

Adresa: 38101 Na Dlouhé zdi 178, Český Krumlov
Předprodej byl ukončen.